25.10.21 - Grand Central Terminal,  צומת דרכים ניו יורקית בה חולפים עשרות אלפי אנשים מדי יום. נצלם את המבנה המרהיב מבפנים ומבחוץ. נשוטט במסדרונותיו וברציפי הרכבות. נביט ונצלם את האנשים הרבים החולפים בתחנה. נתנסה בצילום עם חשיפה ארוכה, ונדבר על בחירה בצילום שחור לבן לעומת צילום בצבע. הפסקת צהריים קלה, ומשם נמשיך ל - Hudson Yards, מתחם חדש בצד המערבי של מנהטן המאפשר אופציות צילום אדריכלות מרהיב. . נסיים את היום במכה של כל צלם, חנות הצילום המפורסמת B&H. 

 

26.10.21 -נתחיל את יומנו ב - Chinatown, עולם שלם של אנשים, צבעים, טעמים, וסצינות רחוב שרק ממתינות להצטלם. אחרי ההמולה של Chinatown נתקדם למעבר הרגלי של ה - Brooklyn Bridge. נשאיר את Manhattan מאחור ונחצה את הגשר לשכונת Dumbo. בדרך נצלם את המראה הנגלה מלפנים ומאחור. נסייר ברחובות ה - Cobblestone הישנים של השכונה הקטנה ולקראת שקיעה נתקדם לעבר Brooklyn Bridge Park כדי לצלם את Manhattan משנה את גווניה ועוברת מיום ללילה.

27.10.21 - יום שכולו Midtown. הרחובות הסואנים, גורדי השחקים המרהיבים, האנשים הממלאים את הרחובות. קרקע פוריה לצילום אורבני.  5th Avenue, New York Public Library,  Bryant Park, הם רק חלק מהמקומות בהם נצלם. לעת ערב, נגיע ל - Times Square שם נתרגל צילום דוקומנטרי עם אור מלאכותי קיים (available light) וחשיפות ארוכות.

28.10.21 - נעלה על ה - L Train ונסע ל - Bushwick, Brooklyn, השכונה שהיא בית ל - Bushwick Collective אשפי הגרפיטי ואמנות הרחוב. נבקר בגלריה של  צלם ישראלי שחי כבר שנים רבות בשכונה, ונשוחח עמו על עבודותיו ועל החיים בשכונה. לאחר מכן נבקר במפעל החליפות Martin Greenfield Clothiers, שבעליו הוא ניצול שואה אשר הפך להיות החייט ותופר החליפות של נשיאי ארצות הברית. נסתובב במפעל ונתרגל צילום דוקומנטרי באור קיים. הפסקת צהריים ב- Roberta’s, מוסד קולינרי מקומי וממשיכים ל - Williamsburg השכונה שהפכה להיות מעוז ההיפסטרים העולמי. 

29.10.21 - יום שכולו Downtown על שלל טיפוסיה המיוחדים. נפגש ב - Union Square ומשם נצעד לכיוון Washington Square Park שוקק החיים. נצלם את שלל הטיפוסים הצבעוניים הנוהגים לבקר בפארק, ונמשיך לתוך הרחובות הקטנים והיפים של Greenwich Village. נצעד דרומה ונגיע ל - Soho, אחת השכונות האופנתיות והמתויירות ביותר בניו יורק. נצלם את בינייני ה - Cast Iron המרשימים ונבקר בחנות הספרים של הוצאת Taschen המתמחה בהוצאת ספרי אומנות וצילום. לאחר מכן נפנה מזרחה לעבר ה - Lower East Side, אחד האזורים הישנים ביותר של ניו יורק אבל גם המפתיע והפוטוגני ביותר. לוקיישן אידיאלי לצילום אורבני.

 

תאריכים, מחירים ועוד ...

* תאריכי הסדנה: 25.10.21 - 29.10.2021

* מחיר הסדנה: 2000 ש״ח 

* מחיר השתתפות יומי: 400 ש״ח

* המחיר אינו כולל טיסה ומגורים.

* המחיר אינו כולל ארוחות, הוצאות ושירותים אישיים, כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הסדנה.

* המחיר אינו כולל כניסה לאתרים שונים, במידה ויהיו.

* סדר הביקורים באתרים וסדר ימי הטיול עשויים להשתנות.

* על כל משתתף ובאחריותו ביטוח המכסה אותו ואת ציוד הצילום.

דגשים נוספים:

* הסדנה הינה חוויתית וכוללת הליכה מרובה, יש להצטייד בנעלי הליכה נוחות ובבקבוק מים.

* המעבר ממקום למקום יעשה ברגל או בנסיעה ברכבת התחתית, יש להצטייד בכרטיס נסיעה שבועי.

* מזג האויר אינו תמיד צפוי וגשם עלול לרדת. מומלץ להצטייד בשכמיה או מעיל גשם.

* מומלץ להביא לבוש חם לצילומי הערב/לילה.

* דגשים לגבי ציוד צילום יעשו לאחר שיחה עם הנרשמים.

* לכל שאלה או בירור פרטים נוספים לגבי הרשמה, ניתן למלא את הטופס המצורף או ליצור קשר באמצעות המייל והטלפון:

               eitanriklis@gmail.com

               0545326844

 

"All Journeys have secret destinations of which the traveler is unaware" - Martin Buber.

Thanks! Message sent.