27.10.20 - Grand Central Terminal,  צומת דרכים ניו יורקית בה חולפים עשרות אלפי אנשים מדי יום. נצלם את המבנה המרהיב מבפנים ומבחוץ. נשוטט במסדרונותיו וברציפי הרכבות. נביט ונצלם את האנשים הרבים החולפים בתחנה. נתנסה בצילום עם חשיפה ארוכה, ונדבר על בחירה בצילום שחור לבן לעומת צילום בצבע. הפסקת צהריים קלה לאחריה נלך למכה של כל צלם, חנות הצילום המפורסמת B&H. לקראת חשכה נגיע ל - Times Square, אחד המקומות המוכרים והתוססים בעולם. נתרגל צילום רחוב דוקומנטרי לאור אורות הניאון הבוהקים.

 

28.10.20 -נתחיל את יומנו בנסיעה לקצה הדרומי של מנהטן ונצא בתחנת הרכבת החדשה והמרהיבה של ה - World TradeCenter. נצלם את המבנה המיוחד מבפנים ומבחוץ ונמשיך לאתר הזכרון של ה - 9/11. נצעד לכיוון Brooklyn Bridge, בדרך נעבור את בניין Woolworth המרהיב ונחצה את City Hall Park. מנוחה קלה, ונשים פעמינו למעבר הרגלי של ה - Brooklyn Bridge. נשאיר את Manhattan מאחור ונחצה את הגשר לשכונת Dumbo. בדרך נצלם את המראה הנגלה מלפנים ומאחור. נסייר ברחובות ה - Cobblestone הישנים של השכונה הקטנה ולקראת שקיעה נתקדם לעבר Brooklyn Bridge Park כדי לצלם את Manhattan משנה את גווניה ועוברת מיום ללילה.

29.10.20 - נתחיל את היום ב - St. Patrick’s Cathedral, הכנסיה הגותית הגדולה בצפון אמריקה. מעבר לכביש, RockefellerCenter המרהיב. נצעד דרומה על 5th Avenue, ונגיע לסניף הראשי של ה - New York Public Library, מבנה מרהיב מבחוץ ומבפנים. נדבר על צילום ארכיטקטוני אבל לא נתעלם מן הגורם האנושי. כשנצא מהספריה נפנה ל - Bryant Park בו ניו - יורקים רבים העובדים ב - Midtown, אוכלים את ארוחת הצהריים שלהם או יושבים לספוג מעט שמש.  

30.10.20 - נעלה על ה - L Train ונסע ל - Bushwick, Brooklyn. נבקר בגלריה של רפי פוקס, צלם ישראלי שחי כבר שנים רבות בשכונה, ונשוחח עמו על עבודותיו ועל החיים בשכונה. לאחר מכן נבקר במפעל החליפות Martin GreenfieldClothiers, שבעליו הוא ניצול שואה אשר הפך להיות החייט ותופר החליפות של נשיאי ארצות הברית. נסתובב במפעל ונתרגל צילום דוקומנטרי באור קיים. משם נמשיך למפעל השוקולד Fine & Raw Chocolate ונתפנק בקפה ושוקולד. לאחר ההפסקה הקצרה, נסתובב ברחובות Bushwick ונתרשם מאומנות הרחוב והגרפיטי.הפסקת צהריים ב- Roberta’s, מוסד קולינרי מקומי וממשיכים ל - Williamsburg השכונה שהפכה להיות מעוז ההיפסטרים העולמי. נסתובב בשכונה הציורית ולקראת שקיעה נעלה על מעבורת שתקח אותנו חזרה, תוך כדי תצפית מרהיבה, ל - Manhattan

31.10.20 - נפגש ב - Union Square ומשם נצעד לכיוון Washington Square Park שוקק החיים. נצלם את שלל הטיפוסים הצבעוניים הנוהגים לבקר בפארק, ונמשיך לתוך הרחובות הקטנים והיפים של Greenwich Village. נצעד דרומה ונגיע ל - Soho, אחת השכונות האופנתיות והמתויירות ביותר בניו יורק. נצלם את בינייני ה - Cast Iron המרשימים ונבקר בחנות הספרים של הוצאת Taschen המתמחה בהוצאת ספרי אומנות וצילום. לקראת ערב נצעד לכיוון ה - Village כדי לתעד ולקחת חלק במצעד המרהיב של Halloween,  חגיגה של תחפושות וטיפוסים ניו יורקים. 

 

תאריכים, מחירים ועוד ...

* תאריכי הסדנה: 27.10.20 - 31.10.2020

* מחיר הסדנה:  

* מחיר הסדנה לזוג: 

* מחיר השתתפות יומי:   

* המחיר אינו כולל טיסה ומגורים.

* המחיר אינו כולל ארוחות, הוצאות ושירותים אישיים, כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הסדנה.

* סדר הביקורים באתרים וסדר ימי הטיול עשויים להשתנות.

* על כל משתתף ובאחריותו ביטוח המכסה אותו ואת ציוד הצילום.

דגשים נוספים:

* הסדנה הינה חוויתית וכוללת הליכה מרובה, יש להצטייד בנעלי הליכה נוחות ובבקבוק מים.

* המעבר ממקום למקום יעשה ברגל או בנסיעה ברכבת התחתית, יש להצטייד בכרטיס נסיעה שבועי.

* מזג האויר אינו תמיד צפוי וגשם עלול לרדת. מומלץ להצטייד בשכמיה או מעיל גשם.

* מומלץ להביא לבוש חם לצילומי הערב/לילה.

* דגשים לגבי ציוד צילום יעשו לאחר שיחה עם הנרשמים.

* לכל שאלה או בירור פרטים נוספים לגבי הרשמה, ניתן למלא את הטופס המצורף או ליצור קשר באמצעות המייל והטלפון:

   eitanriklis@gmail.com

   0545326844

 

"All Journeys have secret destinations of which the traveler is unaware" - Martin Buber.

© 2018 by Eitan Riklis

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon